wordpresste-yorumlar-nasil-devre-disi-birakilir-eksiksiz-bir-kilavuz

WordPress hayata bir blog platformu olarak başladı. Yıllar sonra, artık web’in yüzde 40’ından fazlası ile kullanılan bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) haline geldi . Yol boyunca, bazı klasik blog zımbaları gözden düştü. Bu, WordPress’te yorumları devre dışı bırakmak isteyen birçok site olduğu anlamına gelir.

Yorum yapmayı çevreleyen bu duyguya rağmen, kullanıcıların içeriğinizle etkileşime girmesine izin vermenin birçok faydası vardır. Yine de, yorumları kesmek istiyorsanız, bunu yapmanın birkaç yolu vardır.

Bu nedenle, bu gönderi size WordPress’te yorumları nasıl devre dışı bırakacağınızı gösterecek. WordPress’te ayarları değiştirebileceğiniz farklı yerlere bakacağız ve ayrıca sitenizdeki yorumlardan kurtulmak için bazı ekstra teknikleri tartışacağız.

WordPress’in Yorumlama ile İlişkisi
2003 yılında WordPress baştan sona bir blog platformuydu. Beklediğiniz tüm ayırt edici özelliklere sahipti: tema , bloga özel ayarlar ve yorum yapma işlevi.

Yorumlar bir blogun önemli bir parçasıdır ve WordPress geliştikçe ve büyüdükçe daha belirgin hale geldiklerini söylemek doğru olur.

WordPress’te Yorumları Neden Devre Dışı Bırakmak İstiyorsunuz?
Yorumlarla ilgili neyin iyi olduğunu ele aldık, ancak bu, her zaman gerekli oldukları anlamına gelmez. Burada neden bir kaç nokta olmaz sitenizde yorumlarınızı istiyorum:

Yorumlar, spam ve konu dışı tartışmaları durdurmak için denetim gerektirir . Buna yardımcı olacak eklentiler olsa da, her zaman birinci sınıf bir çözüm olmayacak. Temel yorum denetimine zaman ayıramıyorsanız, bunları uygulamamak mantıklıdır.
Bir forum veya hatta sosyal medya gibi başka yerlerde tartışmaları geliştirmek isteyebilirsiniz . Bu yaklaşımın dezavantajları olduğunu düşünüyorum, ama işiniz için doğru olup olmadığını, olacak blogunuza yazılarda doğrudan angajman soran seyreltmek diğer kanallardaki nişan.
İçerik pazarlamanız tanıtımınızın merkezinde değilse, katılım istemek faydalı olmayabilir. Bu nedenle, hiçbir yorum, bir avuç cevapsız girişten daha iyi değildir.
Haber öğeleri gibi bilgilendirici gönderiler yazıyorsanız, bunlar yorum yapılmasını gerektirmeyebilir. Burada, yorumları site genelinde veya yalnızca tek tek gönderiler için devre dışı bırakma esnekliğine sahipsiniz.
Ayrıca, sitenizin yorumlarında yaptığınız denetim ve etkileşim miktarını azaltmanın yolları olduğunu da belirtmekte fayda var. Belirli bir süre sonra yorumları kapatma ve yorum URL’lerini kaldırma gibi çözümler, WordPress’te yorumları tamamen devre dışı bırakmaya bir alternatiftir.

Yine de, ayarladığınız bir şeyse, sıradaki yöntemlerimiz var.

WordPress’te Yorumlar Nasıl Devre Dışı Bırakılır (2 Yol)
Görünüşte basit olan bir görev için, WordPress’te yorumları devre dışı bırakmak için birçok seçenek vardır. Geniş bir fırça alarak, işi halletmenin iki temel yolu şunlardır:

Yorumları devre dışı bırakmak için WordPress içindeki temel seçenekleri kullanın .
Sitenizdeki yorumları devre dışı bırakmak için uygun bir eklenti seçin .
Bu seçenekleri incelediğimizde, yorumları devre dışı bırakmanıza ve iz bırakmamanıza yardımcı olacak belirli ayarları da ayrıntılandıracağız. Makaleyi bitirmek için medya yorumlarının nasıl devre dışı bırakılacağını ve mevcut olanların nasıl silineceğini not edeceğiz.

wordpresste-yorumlar-nasil-devre-disi-birakilir-eksiksiz-bir-kilavuz
Başa dön
tr_TRTurkish